شرکت پژوهشی و صنعتی هوشمند دانا صنعت با بهره گیری از دانش روز دنیا آماده ارائه خدمات بهینه سازی خطوط تولید می باشد. این خدمات شامل بهینه سازی فرآیند تولید، بهینه سازی مصرف انرژی، افزایش آمار تولید، کاهش ضایعات و پسماندها و در نتیجه افزایش راندمان تولید می باشد. برای اجرای این خدمات از فناوری های متعددی چون تجهیزات اتوماسیون، تجهیزات کنترل و مانیتورینگ هوشمند و ربات های صنعتی استفاده می شود.

یکی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یکی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و … بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند . مونیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات مورد نظر از بخشهای مختلف یک واحد صنعتی و نمایش آنها با فرمت مورد نظر برای رسیدن به اهداف ذیل :

– نمایش وضعیت لحظه ای هر یک از ماشین آلات و دستگاهها

– نمایش و ثبت پارمترهای مهم و حیاتی یک سیستم

– نمایش و ثبت آلارم های مختلف در زمانهای بروز خطا در سیستم

– نمایش محل خرابی و زمان وقوع ایراد در هر یک از اجزای سیستم

– نمایش پروسه های تولید با استفاده از ابزارهای گرافیکی مناسب

– تغییر و اصلاح Set Point ها حین اجرای پروسه تولید

– امکان تغییر برخی از فرایندهای کنترلی از طریق برنامه مونیتورینگ

– ثبت اطلاعات و پارمترهای مورد نظر مدیران از قبیل زمانهای کارکرد، میزان تولید ، میزان مواد اولیه مصرفی ، میزان انرژی مصرفی و …

شرکت هوشمند دانا صنعت با سابقه چندین ساله در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی به عنوان مجری سیستم های اتوماسیون صنعتی آمادگی دارد تا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در زمینه اتوماسیون و مانیتورینگ صنعتی ، گامی را در جهت کمک به افزایش بهره وری در صنایع منطقه بر دارد.

همچنین این شرکت با طراحی و ساخت سامانه های دیجیتال تحت شبکه برای نخستین بار امکان جمع آوری و ثبت اطلاعات خط تولید و همچنین کنترل هوشمند و قابل برنامه ریزی بر روی کامپیوتر مرکز کنترل را فراهم آورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به صفحه “شمارنده صنعتی تحت شبکه” رجوع کنید و یا از طریق زیر فایل مربوط به سامانه کنترل و مانیتورینگ آنلاین خط تولید را دانلود نمایید.

https://hds-co.ir/wp-content/uploads/2019/08/HDS-Counters.pdf